تبلیغات
مقاله عمرانی - ادامه مطلب احداث تصفیه خانه فاضلاب بااستفاده از شلتوک برنج (6)

ادامه مطلب احداث تصفیه خانه فاضلاب بااستفاده از شلتوک برنج (6)

شنبه 9 دی 1391 05:28 ب.ظ

نویسنده : سید مصطفی ابراهیم نیا
—درقسمت بعدی که حوض ته نشینی نام دارد فضلاب توسط یک لوله وارد این قسمت شده وبه تدریج بالا می آید، چون قسمت تحتانی این بخش به صورت قیف می باشد چربی ها و لجنهای فاضلاب از این قسمت وارد قسمت دیگری به نام واحد پمپاژ لجن می شود و آبهای جدا شده از املاح بالا امده و از قسمت دیگری واحد قسمت کلر زنی میشود.
—در قسمت کلر زنی پساب حاصله بعد از عملیات کلر زنی وارد حوضچه ذخیره پساب می شود ، واحد ذخیره پساب دارای دو اسلیو ( لوله خروجی ) می باشد که یکی در پائین و دیگری در بالای این واحد قرار دارد.
—چون امکان دارد پساب حاصله دارای املاحی باشد اسلیو پائینی مجددا پساب را توسط دو پمپ به قسمت پمپاژ بر می گرداند و اسلیو بالایی نیز پساب تصفیه شده را برای مصارف کشاورزی یا استخر ماهی هدایت می نماید.
—حال باز میگردیم به قسمت پمپاژ لجن، در این قسمت هوا توسط یک لوله کوچک و با استفاده از بلوئر به لجن تزریق شدهو لجن تحت این هوا از لوله بزرگتری وارد قسمت  دیگری به نام واحد هضم هوازی لجن میشود.
—در این قسمت لجن با استفاده از 4 دیفیوزر هوادهی شده و وارد قسمت انتهایی به نام تغلیظ لجن می شود، این قسمت هم دارای دو اسلیو می باشد که اسلیو پائینی برای خروج لجن و اسلیو بالایی برای انتقال آبی که همراه لجن وارد این قسمت می شود را به قسمت اول یعنی واحد هوادهی منتقل می نماید.

تصویر زیر مربوط به هم زن کلر می باشد
                                                            


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -